Ana içeriğe atla

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları

 

Görsel kaldırıldı.
 
Değerli Öğrencilerimiz,

 

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılı ders kayıt işlemleri 13-16 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Ders kayıt takvimi ve Ders Kayıt Kılavuzları sayfada belirtilmiş olup, YTÜ Lisans Akademik Takvimi için buraya tıklayınız.

 

Bu eğitim-öğretim yılı itibariyle ders kayıtlarını izleyen bağımsız ders kaydının hemen ardından ilgili eğitim öğretim döneminin üçüncü haftası sonuna kadar (21 Şubat-08 Mart 2024) öğrenci, katkı payını yatırarak sistem üzerinden ders kaydını gerçekleştirebilecektir. Bu tarihlerde öğrenci ders silme işlemi yapamayacak olup maximum kredi sınırı içerisinde olmak kaydıyla yeni ders kaydı yapabilecektir.

 

Belirlenen bu tarihler (21 Şubat-08 Mart 2024) YTÜ Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'nin 20-c maddesinde geçen ve mazereti uygun görülen öğrenciler için verilen mazeretli ders kayıt tarihini de içerdiğinden akademik takvimde yer alan bu tarihlerden sonra fakülte yönetim kurulu kararı ile de dahil olmak üzere ders kaydı yapılamayacaktır.

 

Ders kaydı, OBS üzerinden (https://obs.yildiz.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx) üzerinden Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri ile yapılır.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümünde Zorunlu Hazırlık Öğretimi alacak olanlar herhangi bir kayıt işlemi yaptırmayacaktır. Konu ile ilgili olarak Yabancı Diller Yüksekokulu internet sitesinden duyuruları takip ediniz.

 

Ders kayıtları ile ilgili sorunlarla ilgili olarak Fakültelerin Bölümlerin web sayfaları ve e-posta adresleri için buraya tıklayınız.

 

Ders Kayıt işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek için hazırlanan kılavuzları dikkatle inceleyiniz.

 

  1. YTÜ Öğrencilerinin Üniversitemizden ve/veya Diğer Üniversitelerden Ders Alabilmelerine İlişkin Ders Seçim İlkeleri Kılavuzu
  2. Diğer Yükseköğretim Kurumlarında Kayıtlı Öğrencilerin Üniversitemizden Özel Öğrenci Olarak Ders Alabilmelerine İlişkin Ders Kayıt Kılavuzu
  3. YTÜ OBS Sistemine Giriş ve Sistem Üzerinden Ders Kayıt Süreci Kılavuzu

Sorularınızı bölümümüz sbukayit@gmail.com adresine  iletebilirsiniz.