DUYURU HK.

 Erasmus Gidecek Öğrenciler Yerleştirme Toplantısı

 

 

Erasmus Ofisinin açıkladığı kesin liste üzerinden önümüzdeki hafta içerisinde (02-06 Mart) Erasmus okul tercihlerini ve yerleştirmelerini yapmamız gerekiyor. 

 

Bu dönem için ortak toplantımızı 03 Mart 2018 Salı günü saat 14:00'te fakülte binamız giriş katında bulunan Yeşil Salonda gerçekleştireceğiz. 

 

Tercihler bu toplantıda netleşeceği için o saatte dersi olan öğrenciler de derslerinden biraz erken çıkıp ya da geç girip toplantıya katılmaya çalışsınlar. Daha önemli şahsi mazeretleriniz varsa önceden bize iletin, aksi takdirde uğrayacağınız hak kaybından bizler sorumlu olmayız. Toplantıya gelirken lütfen başvuru formlarınızı da getirmeyi unutmayın.

 

Toplantıya gelmeden önce şu noktalara dikkat edip hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz:

 

Öncelikle YTÜ Erasmus biriminin web sayfasından gitmeyi düşündüğünüz okullarla yapılmış ikili anlaşmaları inceleyin, oradaki liste günceldir, onu dikkate almanız gerekiyor. 

 

Özellikle herhangi bir dil seviyesi zorunluluğu ve belge iletme gerekliliği olup olmadığına dikkat edin. 

 

İkili anlaşmaya göz attıktan sonra gitmeyi düşünebileceğiniz okullar için bir tercih sıralaması yapın. Bu aşamada okulların bölüm sayfalarını, ders listelerini incelemenizi de özellikle öneriyoruz. Tercih yaparken uygun derslerin olduğundan emin olun. Bir dönem için 30 ECTS, 2 dönem için 60 ECTS karşılığı ders almanız, karşı kurumdan alınan her dersin bölümümüz programında karşılığının bulunması ve daha önce almadığınız derslerden oluşması gerektiğinden, tercihlerinizi yaparken bu koşulları göz önünde bulundurun.

 

Okullar için öğrenci kontenjanı hemen hemen tüm okullarda 2'dir, dolayısıyla sıra size gelmeden önce o kontenjan dolmuş olabilir. 

 

İkili anlaşmaya sahip olduğumuz okulların toplam kontenjanının tüm öğrencilerimize yetmemesi söz konusu. O nedenle şu an için başarı sıranıza uygun olarak sizleri yerleştireceğiz, boşalan kontenjan olduğu takdirde okullarda değişiklik yapılabilir ancak ilk yerleştirmede herhangi bir okula yerleştirilmeyen öğrencileri sonradan listeye dahil etmemiz maalesef mümkün olmuyor. 

 

Dönem tercihlerinizi dikkatle yapmanız önemli. Başvuru esnasında talep edilen dönem tercihleri, yerleştirme işlemleri sırasında değiştirilebilir. Listeler kesinleştikten sonra dilekçeyle değişiklik yapabileceksiniz ve 1 defa dönem değişikliği, 1 defa da okul değişikliği hakkınız olacak.  

 

Tercihlerinizi belirleyerek ve şartları bilerek toplantıya gelmeniz seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır, biz de okullar hakkında sahip olduğumuz ekstra bilgileri sizlerle paylaşacağız. Yapacağınız tercihle ilgili ön araştırma yaparak gelmeniz çok önemli, zira bizim size her türlü bilgiyi o toplantıda aktarmamız mümkün değil.

 

Hepinize şimdiden hayırlı olsun. 

 

Bölüm Erasmus Koordinatörlüğü

Tüm Duyurular